SAĞLIK ÇALIŞANLARI VE HASTA YÖNÜNDEN SAĞLIK HUKUKUNA BÜTÜNCÜL YAKLAŞIM EĞİTİMİ SERTİFİKA TÖRENİ

.


TÜRAVAK tarafından verilen “Sağlık Çalışanları ve Hasta Yönünden Sağlık Hukukuna Bütüncül Yaklaşım Eğitimi Projesi”nin kapanış toplantısı 19 Eylül 2018 tarihinde Ankara 29 Mayıs Devlet Hastanesi Konferans Salonu’nda yapıldı.

Çok sayıda katılımcının ilgi gösterdiği programa, Ankara İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Özkan ÜNAL,29 Mayıs Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Dilek DÜLGER,Türkiye Avukatları Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı ( TÜRAVAK) Başkanı Av. Mustafa Kemal HAKİMOĞLU ile  Başkan Yardımcısı Av. Kaya YELEK, Ankara İl Sağlık Müdürlüğünden;  Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Semih Dinçer YETİŞ, Sağlık Hizmetleri Başkan YardımcıSO Dr. Mehmet TAHİROĞLU, Acil Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Fazıl İNAN,  Ankara Kalkınma Ajansı Uzmanları Mehmet Fatih TÜRKER , Ahmet ARVAS , Ulus Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr. Doğan AKDOĞAN, S.B.Ü.Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Selim Selçuk ÇOMOĞLU, Karapürçek Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt.Ferda SÖZEN, S.B.Ü Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim YardımcısI Uzm. Dr. Belkız Berna KÜLAH katıldılar.

Sağlık Çalışanları ve Hasta Yönünden Sağlık Hukukuna Bütüncül Yaklaşım Eğitim Projesi Kapanış Toplantısı Ankara 29 Mayıs Devlet Hastanesi Başhekimi Dr.Öğr. Üyesi Dilek DÜLGER ile İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Özkan Ünal’ın açılış konuşmalarıyla başladı.

Açılış konuşmalarının ardından Ankara 29 Mayıs Devlet Hastanesi Başhekimi Dr.Öğr. Üyesi Dilek DÜLGER proje sürecini ve eğitim faaliyetinin sonucunda üretilen temel çıktıları özetlerken,  Ankara İl Sağlık MüdürüProf. Dr. Özkan Ünal “Sağlık Hukuku” eğitiminin önemine vurgu yaptı.

Türkiye Avukatları Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı ( TÜRAVAK) Başkanı Av. Mustafa Kemal HAKİMOĞLU proje kapsamında yapılan eğitimin önemine vurgu yaptı ve İlk kez eğitimin 5 avukat ve hekim birlikteliği olan bir ekip tarafından sunulduğunu ve Eğitim kadrosunun tamamının Avukat- Hekimlerden oluştuğunu, eğitimin bu yönüyle de bir ilk olma özelliği taşıdığını belirtti.

Sertifika töreninde  Proje Yürütücüsü Nurhan KELEŞ ve Türkiye Avukatları Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı ( TÜRAVAK) Eğitim Sorumlusu Günay TEPEKÖY hazır bulunmuşlardır.