TÜRAVAK SİGORTA

TÜRAVAK Sigorta Aracılık Hizmetleri LTD. ŞTi., Türkiye Avukatları Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı tarafından, Türkiye Barolarına kayıtlı Avukatların ve yakınlarının tüm sigorta ihtiyaçlarının doğru şekilde belirlenerek bu ihtiyaca uygun ürünlerin, uygun fiyat ve güvenilir kanallardan  karşılanması amacıyla kurulmuştur.

Değerli meslektaşlarımızın, hem çalışırken hem de emeklilik dönemlerinde hayat standartlarını koruyabilmelerine, mesleki sorumluluklarının ve geleceklerinin teminat altına alınmasına katkıda bulunmak amacıyla,
- profosyonel hizmet odaklı,
- etkin,
- güvenilir,
- ekonomik,
-sigortacılık ilkelerine ve çağdaş anlayışa uygun sigorta ve aracılık hizmetlerinin yürütülmesi hedeflenmektedir.

ÜRÜNLERİMİZ

 • Avukat Mesleki Sorumluluk
 • Kasko 
 • Trafik
 • Konut
 • İşyeri
 • Bireysel Emeklilik
 • Ferdi Kaza


Avukat Mesleki Sorumluluk Sigortası


Avukat Mesleki Sorumluluk Sigortası, Avukatın mesleki faaliyetleri esnasında gerçek ya da iddia edilen ihmal sonucu görev aksatma, hata, yanlış beyanda bulunma, hatalı ya da yanıltıcı beyan verme, gizliliğin ihlali veya mesleki hizmeti yerine getirememe nedeniyle müvekkilleri tarafından talep edilen maddi ve manevi tazminat taleplerini karşılar.

Mesleki Sorumluluk Sigortanıza ekleyeceğiniz ek teminatlar ile savunma masrafları, hakaret davaları, uzatılmış ihbar süresi, yargı masrafları, iletişim masrafları, kayıp dökümanlar ve manevi tazminat talepleri sigortanız tarafından karşılanacaktır.
Mesleki Sorumluluk Sigortası ile;

 • Avukata karşı yapılabilecek tüm manevi tazminat talepleri teminat altındadır.
 • Hatalı eylem veya maddi zararla ilgili oluşacak tüm savunma masrafları teminat altındadır.
 • Geriye dönük teminat başlangıç tarihi, poliçe başlangıç tarihinden 5 yıl öncesidir.
 • Avukatın emekli olması, mesleği bırakması ya da sigortacının poliçeyi iptal etmesi halinde poliçenin 2 yıl daha geçerliliği söz konusudur.
 • Avukatın kayıp dökümanların yeniden tedarikiyle ilgili tüm masraflar sigorta şirketi tarafından karşılanmaktadır.


 

ELEMENTER SİGORTA ÜRÜNLERİMİZ

Araç Sigortası / Kasko


Kasko sigortası yaptırarak aracınızın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi veya kaza sonucu oluşabilecek zararları güvence altına alabilirsiniz.

 Konut Sigortası


Konut Sigortası, evinizi ve ailenizi koruma altına alan; evinizi yıkılmalardan, hırsızlıktan, terörden ve kazalardan korumayı amaçlayan bir sigorta çeşididir. 
İster ev sahibi ister kiracı olun, konut sigortası yaptırarak, ev veya eşyalarınızda oluşabilecek; yangın, hırsızlık, dahili su, sel, deprem, cam kırılması gibi zararları sigorta teminatları ile garanti altına alabilirsiniz.  

Ferdi Kaza Sigortası


Ferdi Kaza Sigortası, olması muhtemel bir kaza halinde vefat ve sürekli sakatlık risklerini bir yıl süreyle güvence altına alan bir sigorta çeşididir.

Aynı zamanda bu poliçe ile seçmiş olduğunuz limitler dahilinde kaza sonucu oluşabilecek tedavi masraflarınız ve çalışamadığız günlerin maddi kayıpları da kapsam altına alır.

 

İşyeri Sigortası


İş yeri sigortası ile, işyeri binanızın ve/veya muhteviyatınızın uğrayacağı zararları, demirbaş, makine, kasa ve yazar kasanızı, ani ve beklenmedik sebeplerle ortaya çıkan pek çok rizikoya karşı güvence altına alabilir; aynı zamanda yangın, terör, su basması, deprem, kira kaybı, iş durması hırsızlık gibi oluşabilecek zararlardan koruyabilirsiniz.


TÜRAVAK Sigorta Aracılık Hizmetleri LTD. ŞTİ. Acente Yetkilisi