AV.TR HAKKINDA DUYURU 25 Ekim 2023

Değerli meslektaşlarımız,

Vakfımızın 2011 yılından bugüne kadar vermiş olduğu av.tr uzantılı alan adı ve web/mail hizmetleri 29.04.2023 tarihinde yapılan 22.Olağan Mütevelli Heyet Toplantısında alınan karar gereğince sonlandırılmıştır. Mail, Domain ve Hosting hizmetlerimiz devam etmeyeceğinden ve herhangi bir hak kaybına uğramamanız, elektronik gönderiler içerik ekleri ve her türlü bilgi ve belgenin kaybolmaması için başka ve bağımsız bir hizmet sağlayıcıdan hizmet almanız gerekmektedir. Bugüne kadar kurumumuzca tarafınıza verilen hizmetlerde http://avtr.ubap.org.tr/kartvizit/index.html şeklindeki Av.Tr web sitesi kartvizit tasarımınız statik içerikli, yani tanıtım amaçlı HTML formatında tasarlanan web sayfası kartvizit sayfa paketi herhangi bir teknik aksaklık olmaması adına 31 Aralık 2023 tarihine kadar gerekli aktarımların ve DNS adreslerini başka bir Server a yönlendirmeniz tarafınız ya da anlaşma yaptığınız kurumlarca gerçekleştirilmesi gerektiğini aksi halde Türkiye Avukatları Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı olarak herhangi bir sorumluluğumuz doğmayacağını bildiririz.

Meslektaşlarımıza saygıyla duyurulur.

Türkiye Avukatları Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı

Yönetim Kurulu Başkanı

Av.Enver HAN

-----------------------------------

NOT: Outlook kurulumu için ve yedekleme işlemi için yöntemler aşağıdaki gibidir:

Outlook Kurulumu:

Outlook kurulumu için; İmap protokolü tercih edilmelidir. Gelen ve Giden Sunucusu kısmına mail.turavak.org.tr yazılır. Sunucum kimlik doğrulaması gerektirir ve Güvenli Parola Kimlik Doğrulaması (SPA) kullanarak oturum açın işaretlenir. Kullanıcı adı kısmına mail adresinin tamamı yazılır. Diğer Ayarlar / Giden Sunucu sekmesinde Giden sunucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor ve Gelen posta sunucum ile aynı ad ayarlarını kullan seçenekleri işaretlenecektir. Yine Diğer Ayarlar / Gelişmiş sekmesinde Gelen ve Giden sunucu için şifreleme türü Yok olarak seçilmelidir. Gelen Sunucu(IMAP) Port numarası :143 – Giden Sunucu(SMTP) Port numarası :587 olmalıdır.

Mail Yedekleme:

Mail hesabı kurulduktan sonra mail sayısına bağlı olarak tüm maillerin sunucudan Outlook uygulamasına inmesi biraz zaman alabilir. Tüm maillerin sunucu ile eşitlemesi bittikten sonra. Outlook uygulamasında sol üstten sırası ile - Dosya, Aç ve Dışarı Aktar, İçeri/Dışarı Aktar seçeneği açılır. Açılan sayfadan sırası ile -Dosyaya Ver seçilip sonrakine basacaksınız. Bir sonraki seçenekte -Outlook Veri Dosyası (.pst) seçilip Sonrakine basacaksınız. Bir sonraki açılan pencerede Mail adresiniz ya da isminizi seçip Sonrakine basacaksınız. Bir sonraki pencerede dosyayı nereye kaydedeceğinizi seçip, Yinelenen öğe oluşturulmasına izin ver seçilip Son tuşuna basacaksınız.